HAKKIMIZDA – KARAHALİL SÜT ÇİFTLİĞİ

1992 yılında hayvancılık sektöründe çalışma hayatına atılan Mehmed Karahalil babası Yusuf Karahalil ile evlere perakende süt satışına başlamıştır. Küçük çaplı başlayan süt satışları günümüzde tüm İstanbul’da hizmet verebilecek bir servis ağına ulaşmıştır.

Firmamız müşterilerine kaliteli servis anlayışı ile kısa zamanda sektörün vazgeçilmezlerinden biri olma fırsatını vermiştir. İstanbul’un çeşitli noktalarında binlerce insanımıza doğal günlük süt ve süt ürünlerini ulaştırmaktayız. Üretimde teknolojinin yeniliklerini takip ederek ürünlerimizin doğallığını bozmadan hijyenik ortamlarda üretmekteyiz.

Türkiye’de “ÇİĞ SÜT SATIŞ RUHSATI”na sahip olan ilk firma olan Karahalil Çiftliği kurulduğu günden bu yana firmamız bu sektörde yüksek kalite standartları, hijyenik çalışma alanı ve güler yüzlü hizmet anlayışına sahip bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Firma Yöneticilerimiz

Yusuf KARAHALİL

Yusuf KARAHALİL

Mail Gönder
Mehmed KARAHALİL

Mehmed KARAHALİL

Mail Gönder

KARAHALİL SÜT ÇİFTLİĞİ

Yusuf KARAHALİL ve eşinin öyküsü Bulgaristan’dan Türkiye’ye hicret etmeleriyle başlıyor. Yusuf Bey’in eşi “ne olur ne olmaz” diyerek, yola çıkmadan önce Bulgaristan’da ki ineklerinden son kez sağdıkları sütü yoğurt ve peynir yapıyor. Türkiye’ye yerleşince yaklaşık 3 ay boyunca bu ürünleri tüketiyorlar. Malum, Türkiye’ye yeni yeni adapte oluyorlardı. Henüz işleri yok… Dolayısıyla maddi durumları da gün geçtikçe daha da kötüleşiyor.

Gün geliyor Bulgaristan’dan göç ederken getirdikleri yoğurt ve peynir de bitiyor. Ellerindeki son gıda maddesi de bitince Güneşli’de hayvancılıkla uğraşan bir kişiden 3 LT süt satın almak istiyorlar ama söylenen fiyat kendilerine çok pahalı geliyor. Yine de ne yapıp edip o sütü alıyorlar. Yusuf Bey’in eşi kaynatmak için sütü ocağa koyuyor ve unutuyor. Sütün hemen hemen yarısı boşa gidiyor. Çok üzülüyorlar ve “böyle olmayacak” diyerek bir inek alma karar veriyorlar ve bir süre sonra gerekli parayı elde edince hemen alıyorlar. Bir de bakıyorlar ki Bulgaristan’da 5 LT süt veren inek burada 30 LT veriyor. Bu sütün 5 litresinin evin ihtiyacını fazlasıyla göreceği düşüncesiyle kalan 25 LT’yi satmaya karar veriyorlar. Böylece Karahalil Gıda’nın hikayesi, Yusuf Karahalil’in 1992 yılında, Güneşli’de bir inek alıp elde ettikleri fazla sütü satmasıyla başlamış ve günümüzde ki konuma kadar yükselmiştir.

BELGELERİMİZ

 

     İŞLETME ONAY BELGESİÖZEL DOĞA ARİLİK BELGESİ1